środa, 22 marca 2017

Tomasz L. asesor Prokuratury Rejonowej we Włodawie

Tomasz L. asesor Prokuratury Rejonowej we Włodawie 9 marca 2017 roku podpisał tzw. postanowienie, sygn. akt PR Ds. 134.2017, w sprawie fikcyjnego konkursu na dyrektora m. (czytaj: http://wlodawskie-kurioza.blogspot.com/2016/06/fikcyjny-konkurs-na-dyrektora-m.html). Zawyrokował, że „powołanie Anity L. vel L. na dyrektora tej instytucji znajdowało swoje oparcie w przepisach prawa” (!).
Tzw. postanowienie Tomasz L. uzasadnia: „sam fakt, iż kandydatka ta nie miała wymaganego przy konkursie doświadczenia czy wykształcenia nie może przemawiać, iż została wybrana niezasadnie. Kryteria te bowiem jej nie obowiązywały”, „nic nie stało na przeszkodzie aby to Anita L. vel L. zgłosiła się do konkursu a jego wymagania zostały «dostosowane» do jej kompetencji i doświadczenia”. Dalej w uzasadnieniu nie kwestionuje, iż członkowie komisji konkursowej wyłonieni zostali według klucza partyjnego, „znali się, utrzymywali kontakty towarzyskie czy też należeli do jednej partii”.
W uzasadnieniu wymieniony jest członek komisji konkursowej i zarazem członek Stowarzyszenia Muzealników Polskich dyrektor Sławomir K. (należący jednocześnie do tej samej - jedynej i słusznej - partii, co inni członkowie komisji), który miałby zapewniać „obiektywizm komisji i reagować na zauważone nieprawidłowości”, tyle że ów członek w posiedzeniu komisji konkursowej nie brał udziału.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz