piątek, 3 maja 2019

Anita Lewczuk vel Leoniuk chwali się


Anita Lewczuk vel Leoniuk podająca się za dyrektora tzw. Muzeum Zespół S. chwali się jakoby muzeum nabyło (https://wlodawskie-kurioza.blogspot.com/2019/02/muzeum-nie-prowadzi-dziaalnosci.html):
1. „obraz Andrzeja Rzepkowskiego „Wąwolnicy””
Andrzej Rzepkowski z Lublina kilkukrotnie wystawiał w „Muzeum Regionalnym we Włodawie” (http://www.andrzejrzepkowski.pl/wystawy.php). Czyżby Anita Lewczuk vel Leoniuk kolejny raz zmieniła nazwę tzw. muzeum? Dlaczego w tzw. muzeum nie urządza się wystaw Włodawianom, którzy prezentują swoje prace i przekazują je do zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej we Włodawie?
O „jakości merytorycznej opracowania” ostatniej wystawy Andrzeja Rzepkowskiego w tzw. muzeum świadczy tekst dotyczący wystawy zamieszczony na stronie tzw. muzeum (https://www.muzeumwlodawa.pl/sladami-pamieci-malarstwo-andrzeja-rzepkowskiego), który jest skopiowany na zasadzie: kopiuj - wklej ze strony Andrzeja Rzepkowskiego (http://www.andrzejrzepkowski.pl/biografia.php). Dla kopiującego tekst ważne było, że Andrzej Rzepkowski „namalował także portrety dwóch przełożonych generalnych Zakonu Paulinów, które obecnie znajdują się w jasnogórskim klasztorze”.
2. „9 judaików (balsaminka, 4 jady, mezuza, grzechotka żydowska, świecznik hawdalowy)”
Można domniemywać, że przynajmniej cześć z nich to srebra a stare wyroby ze srebra są masowo f. (https://zwokandy.blogspot.com/2014/05/waza.html). Interesujące, kto z włodawskich „muzealników znawców złotnictwa” został oddelegowany do zakupu i opracowania judaików oraz jakimi „sposobami” weryfikowano ich autentyczność?
3. Zwracam uwagę, że zgodnie ustawą o muzeach i rozporządzeniem w sprawie zakresu, form i sposobu ewidencjonowania zabytków w muzeach oraz innymi aktami prawnymi na nowo zakłada się i opracowuje karty ewidencyjne a nie inwentarzowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz