wtorek, 2 czerwca 2020

Nie trzeba kupować browaru aby się piwa (taniej) napić. Konflikt w łonie koalicji P(SL)D czyli o „miejskiej” stacji paliw im. b. Wiesława M. (SLD)


We Włodawie, przy ulicy Lubelskiej, nawet po jednej jej stronie, usadowiły się dwie stacje paliw: PKN Orlen S.A. i Grupy Lotos S.A. Niebawem ma nastąpić ich fuzja. Ceny na obydwu niemal jednakowe i tak samo wysokie. Zdaje się najdrożej w całym województwie. Za miastem przy drodze do Chełma jest jeszcze jedna prywatna stacja z benzyną i olejem napędowym ale praktycznie nie stanowi ona konkurencji dla spółek z udziałem skarbu państwa. Na innych stacjach Orlenu jest dużo taniej np. w odległych o 40 kilometrów Wisznicach. Namiastka konkurencji istnieje w handlu gazem LPG ponieważ lokalnie działa kilka punktów dystrybucji.
B. Wiesław M. (SLD) obiecuje otworzenie stacji benzynowej na placu należącym do miejskiej spółki MPGK. B. Wiesław M. (SLD) wiele obiecuje, np. 1 tysiąc złotych na walkę z koronawirusem (https://wlodawskie-kurioza.blogspot.com/2020/05/czy-burmistrz-wiesaw-muszynski-sld.html). Na „miejskiej” stacji podobno ma być taniej ale czy będzie? Kto to zagwarantuje? I jak długo stacja paliw im. b. Wiesława M. (SLD) pozostanie „miejską”? I w ogóle czy się utrzyma? Zakopanych zbiorników na paliwo a nawet starych dystrybutorów w mieście nie brakuje.
W planowaną operację finansową pod nazwą stacja im. b. Wiesława M. (SLD) niespodziewanie włączył się koalicjant z P(SL)D s. Andrzej R. (PSL) i wszelkimi możliwymi sposobami ją torpeduje. Jego „rzecznik” Waldemar Z. w charakterze dziennikarza chełmskiej prasy przytacza rzekome opinie „samorządowych ekonomistów i finansistów”, tylko licho wie gdzie ich szukać? Doszło już do tego, że Andrzej R. (PSL) straszy, że nie da pozwolenia. Wszyscy pytają o co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o...
A przecież wystarczyłoby aby zabrała głos, tak chętna do publicznych, solowych „wokaliz”, „p. rzecznik k.” Małgorzata D., której etat opłaca s. Andrzej R. (PSL). To ona ma realny wpływ na ceny ustalane przez koncerny. Chyba, że nie? W takim razie, po co jej etat?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz